NASZE SUKCESY


DZISIAJ SPORT JUTRO ZDROWIE

12.11.2012 w naszej szkole odbył się konkurs powiatowy dla klas piątych pod hasłem "DZISIAJ SPORT JUTRO ZDROWIE"
Wzięło w nim udział 7 zespołów z PSP 5, PSP 7, PSP 8, PSP 11, PSP ĆMIELÓW, PSP JANIK i PSP 3. Celem konkursu było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, kształtowanie umiejętności logicznego myslenia i korzystania z posiadanej wiedzy oraz zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.

Liczne zadania konkursowe wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - PSP 3
II miejsce - PSP ĆMIELÓW
III miejsce - PSP 8

Organizatorami konkursu były: p.M. Molenda i p. A. Sołtys



26 kwietnia 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się VI Turniej Matematyczno- Przyrodniczy klas V.

Głównym celem konkursu było rozwijanie wiedzy międzyprzedmiotowej w atrakcyjny dla uczniów sposób. Do zmagań przystąpiło 8 zespołów. Każdą drużynę reprezentowało trzech uczniów z klas piątych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania matematyczne i przyrodnicze. Po tym etapie najwięcej punktów zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3. W drugiejczęści drużyny zespołowo zmagały się z  logicznymi zagadkami.

Ostatecznie bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3,

w składzie: Daniel Ir – kl. Va, Maciej Gajda – kl. Va, Wiktor Rotmański – kl. Va. Opiekunami uczniów były panie – mgr Karolina Kamińska i mgr Małgorzata Molenda.

Opracowała: mgr Karolina Kamińska

 


 „TRÓJKA” STAWIA NA EKOLOGIĘ – DRUGIE MIEJSCE W POLSCE
 
 
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Moje Miasto bez Elektrośmieci” zakończonym w czerwcu 2012r. Szkoła Podstawowa nr 3, im. Bolesława Chrobrego zajęła II miejsce w Polsce pozostawiając w tyle ponad 1500 szkół podstawowych. Nagrodami byly: nowoczesny projektor multimedialny, wyposażenie całej klasopracowni w meble, mikroskopy LED, programy multimedialne i wiele innych cennych nagród.
Nagroda jest tym cenniejsza, że konkurs , w którym szkoła uczestniczyła był pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Wilczyńskiego, więc nie tylko promuje szkołę, ale i nasze miasto  w Polsce.
 Jest to nie pierwszy sukces placówki szkolnej, gdyż dwa lata temu zajęła podobnie drugie miejsce w Polsce w konkursie ekologicznym „Drugie Życie Elektrośmieci”. Zaskoczony wysokim poziomem nadesłanych prac konkursowych dyrektorowi szkoły, osobiście dziękował Prezydent „Europejskiej Platformy Recyklingu” pan Umberto Raiteri . Podziękowania i listy gratulacyjne nadesłali też: Minister Ochrony Środowiska, Uniwersytet Warszawski, Fundacja Zielony Horyzont, Kurator Oświaty w Kielcach, Dyrektor Firmy „Remondis”.
Obecny konkurs, w którym szkoła zaprezentowała przedstawienie teatralne „Bolesław Chrobry dla elektrośmieci dobry” został bardzo wysoko oceniony, nie tylko za wspaniałe przygotowanie scenariusza i stroje historyczne, ale też o treści ekologiczne uczące zasad prawidłowego postępowania z elektrośmieciami
Programy ekologiczne realizowane są przy współpracy z firmą „Remondis” i szczególne podziękowania należą się dyrektorowi panu Hubertowi Januszewskiemu, oraz pani Izabeli Szymańskiej.  ZAPRASZAMY DO GALERII.