Projekt PLUA

Cześć!
Właśnie rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Z przeszłością w przyszłość" dofinansowanego w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Wartość dofinansowania to: 62 643,54 PLN.
Celem projektu jest wzajemne poznanie kultury, tradycji, obyczajów Polski i Ukrainy oraz integracja młodzieży obu krajów.
W planach mamy między innymi dwa spotkania młodzieżowe: jedno w Polsce, a drugie na Ukrainie (oba we wrześniu). Naszym partnerem jest szkoła z Pavlivki na Wołyniu. Podczas działań i spotkań czeka nas mnóstwo atrakcji, ale również pracy.
W skrócie: będzie się działo! Odwiedzajcie naszą stronę fb, by być na bieżąco z projektem!
Pozdrawiamy

Ogłaszamy konkurs na logo naszego projektu. Poniżej kilka pierwszych propozycji stworzonych przez uczestników.
Czekamy na kolejne prace do 20 lipca. Prosimy o przesyłanie ich na email: projektplua2021@gmail.com
Głosowanie zacznie się po zebraniu wszystkich waszych propozycji.

To my. Grupa uczestników projektu "Z przeszłością w przyszłość" z Ostrowca Św.
Це ми. Група учасників проекту "З минулим у майбутнє" з Оstrowca Św.

Witajcie,
informujemy, że w drodze głosowania wybraliście logo naszego projektu "Z przeszłością w przyszłość". Autorkami zwycięskiej grafiki są Julia Jarzębak i Zofia Ziółkowska.
Ласкаво просимо,
Зверніть увагу, що шляхом голосування ви обрали логотип нашого проекту "З минулим у майбутнє". Автори графіки-переможниці - Julia Jarzębak i Zofia Ziółkowska.

Cześć,
Mimo wakacji jesteśmy aktywni i systematycznie spotykamy się, aby przygotowywać się do spotkań z naszymi ukraińskimi kolegami. Podczas jednego z ostatnich spotkań przeprowadziliśmy burzę mózgów i podzieliliśmy się nowymi pomysłami i nowymi zadaniami.
Już 3 sierpnia dr Oksana Dzyana udzieli nam lekcji języka ukraińskiego, abyśmy mogli lepiej porozumiewać się z naszymi kolegami z Ukrainy.
Jak widać na zdjęciach, plakaty informujące o naszym projekcie można już zobaczyć w otoczeniu naszej szkoły.
Привіт,
незважаючи на канікули, ми активні і регулярно збираємось, щоб підготуватися до зустрічей з нашими українськими колегами. Під час однієї з останніх зустрічей ми провели мозковий штурм та поділились новими ідеями та новими завданнями.
Незабаром - 3 серпня - доктор Оксана Дзяна проведе для нас урок української мови, щоб ми могли краще спілкуватися з нашими колегами з України.
Як ви можете бачити на малюнках, в околицях нашої школи вже видно плакати, що інформують про наш проект.

Привіт) Зараз ми покажемо вам нашу школу і найцікавіші місця нашої місцевості)
Відео підготували учні нашої школи!
На цьому відео ми відтворили наш навчальний заклад: Павлівський ліцей Волинської області.
Witamy) Teraz my pokażemy Wam naszą szkołę i najciekawsze miejsca w naszej okolicy) Film został przygotowany przez uczniów naszej szkoły!
W tym filmie przedstawiamy naszą szkołę: Liceum Pavlivskie, obwodu wołyńskiego

W tym filmie dawny dworek Chatsky grafs, obecny ′′ Sanatorium Shakhtar ′′
W tym filmie dawna posiadłość hrabiów Czackich, obecne sanatorium "Szachtar”

Link do filmu.

Ciekawe miejsca na naszym terenie w tym filmie!

Witajcie,
wczoraj, 10 sierpnia, mieliśmy okazję zapoznać się z podstawami języka ukraińskiego. Zajęcia przeprowadziła dla nas mieszkająca od kilku lat w Ostrowcu Św. pochodząca z Ukrainy dr Oksana Dzyana. Dziękujemy p. Oksanie za poświęcony czas oraz za ciekawe i merytoryczne przygotowanie i przeprowadzenie lekcji.
Ласкаво просимо,
вчора, 10 серпня, ми мали можливість вивчити основи української мови. Заняття проводила для нас мешканка Островця Św. Д -р Оксана Дзяна з України. Дякую, пані Оксана, за її час та за цікаву та змістовну підготовку уроку.

Przedstawiamy Wam nasze miasto w fotografii. Oto "Pocztówka z Ostrowca Świętokrzyskiego".
Ми представляємо наше місто у фотографії. Ось "Листівка з Островця Свентокшиського"