ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 3 września 2012 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się w szkole.

Wszystkich zebranych przywitał Pan Dyrektor – mgr Mariusz Szczerbiński, który życzył uczniom samych sukcesów w nauce.

    Rozpoczęcie roku szkolnego uświetniło ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a Pan Dyrektor dokonał pasowania pierwszoklasistów na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tej uroczystej chwili pierwszoklasistom towarzyszyli ich rodzice.                          Z zapartym tchem i podziwem  przyglądali się swoim dzieciom, a starsi uczniowie nagrodzili młodszych kolegów gromkimi brawami.

   Rok szkolny 2012/2013 został ogłoszony przez Panią Minister Edukacji Narodowej „Rokiem Bezpiecznej Szkoły”. W naszej szkole zarówno pierwszoklasiści, jak i pozostali uczniowie zawsze czują się bezpiecznie dzięki troskliwej opiece nauczycieli.
Relacja z uroczystości w galerii.


  29 września 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się PIKNIK EKOLOGICZNY pod patronatem Urzędu Miasta i Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

Organizatorzy chcieli w ten sposób połączyć dobrą zabawę z wiedzą ekologiczną, przypomnieć wszystkim o obowiązku opieki nad naszą Ziemią i jej darami, ponieważ największym zagrożeniem dla przyrody są nie tyle ludzie, co ludzka niewiedza  i nieświadomość skutków działania.

Piknik na stałe wpisał się w ekologiczno – artystyczny wizerunek placówki. Organizowany po raz drugi festyn był imprezą, podczas której każdy zainteresowany tematyką ekologiczną mógł poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu i zdobyć umiejętności w rozpoznawaniu zagrożeń dla środowiska – mówi dyrektor PSP nr 3 - Mariusz Szczerbiński.

Imprezę rozpoczęły występy uczniów PSP nr 3 w przedstawieniu ekologicznym.  Po części artystycznej był czas na inne atrakcje - wspólne zabawy, konkursy oraz niespodzianki. Na placu szkolnym czekały na dzieci stoiska: malowanie twarzy, degustacja miodu, prezentacja firmy Remondis oraz wspaniałe galerie i kramy twórców ludowych.  Nie obyło się również bez kącika ze słodkościami, sałatkami, swojskim smalcem. Największą jednak atrakcją dla dzieci, oprócz kiełbasek serwowanych z grilla i pokazu kuglarzy, był dmuchany zamek.

Wśród zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością imprezę, można było spotkać: posła na Sejm RP – Jarosława Górczyńskiego, wiceprezydenta miasta – Pawła Górniaka  i przedstawicieli Rady Osiedla Ludwików.

Moda na zdrowie i ekologię znajduje w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Rezygnujemy z wysokokalorycznej i przetworzonej żywności na rzecz uprawianych bez sztucznych nawozów warzyw. Chętniej uprawiamy sport, a to przecież najlepsza recepta na długie życie.

Festyny edukacyjne to wspaniała integracja międzypokoleniowa. To mile spędzony czas, kiedy można poszerzyć swoją wiedzę i obcować z przyrodą na świeżym powietrzu.  Kolejny piknik już za rok!

 rzecznik prasowy PSP nr 3 – Kinga Kamińska.
Zapraszamy do galerii!W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: przedstawicielka Posła na Sejm RP – Jarosława Górczyńskiego, Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Paweł Górniak, wiceprzewodniczący Rady Miasta- Waldemar Kacuga, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Jan Bernard Malinowski, Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim - ksiądz kanonik dr Józef Grochala, przedstawiciele Rady Osiedla Ludwików oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

Zebranych gości przywitał Dyrektor Szkoły -  mgr  Mariusz Szczerbiński, który złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości; były kwiaty, upominki i słowa uznania skierowane do Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia i odznaczenia nauczycieli. Pan Dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się                        w pracy pedagogom.

       Po części oficjalnej mogliśmy podziwiać występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy II a, IV a i VI a. Były przemówienia, wiersze, piosenki i  humorystyczne scenki o nauczycielach. Przygotowania uczniów trwały przez kilka tygodni pod czujnym okiem nauczycielek: pani Marty Maciąg, Anny Pronobis i Iwony Wszoły.

 Swoje zdolności aktorskie prezentowały również dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, przygotowane przez panią Beatę Zagnińską.

 Licznie zebrani w sali goście obejrzeli także występ działającego w naszej szkole  Kabaretu „Trzy po trzy”. Uczniowie klasy VI a: Piotr Laskowski i Maciej Gajda pod okiem pań: Karoliny Kamińskiej i Kingi Kamińskiej zaprezentowali skecz Lekcja wf-u.

 Każdy z zaproszonych gości otrzymał również najnowszy numer gazetki „Trójeczka”, wydawanej przez uczniów naszej szkoły pod redakcją pani Karoliny Kamińskiej i Kingi Kamińskiej.

 Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

 Fotorelacja w galerii.

 Opracowała: mgr Kinga Kamińska

 


10 października 2012 w naszej szkole gościł ks. biskup Edward Frankowski.

W imieniu całej społeczności uczniowskiej dostojnego goscia przywitała Aleksandra Pawlik
z kl V A i Bartosz Szymański z kl IV A.
Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i przyjaznej atmosferze. Rozmowa ks. biskupa z dziećmi przeplatana była wspólnie spiewanymi pieśniami religijnymi.
Na zakończenie ks. biskup rozdał pamiątkowe obrazki i pobłogosławił całą społeczność szkolną.
Fotorelacja w galerii.

Dnia 31 października 2012 w naszej szkole odbyło się święto Halloween. Po szkolnych korytarzach przemykały tajemnicze postacie. W tym dniu w szkole obowiązywała zasada „Kto przebrany nie pytany”.

Przygotowania do święta trwały długo. Uczniowie podczas zajęć przygotowywali elementy do mrocznej dekoracji, która nie jednego przyprawiła o dreszczyk emocji. Wiedźmy z klasy IIa przybliżyły wszystkim tradycje związane z Halloween, a uczniowie klas starszych wcielili się w mroczne postacie w musicalu Happy Halloween.

Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na dynię – lampion Pumpkin Lantern. Nagrodami jak tradycja nakazuje były słodycze.

Spotkaliśmy się z nieco inną kulturą, z troską pochylamy się nad własna tradycją. Chcemy ją dogłębnie poznać i zachować.

Imprezę przygotowały panie mgr Marta Maciąg, mgr Anna Pronobis,
mgr Ewelina Turbakiewicz.

Fotorelacja w galerii.  

31 października w naszej świetlicy, odbyły się gry i zabawy z okazji HALLOWEEN. Do świetlicy przybyli „straszni goście”. Uczniowie przebrani za czarownice, duchy, diabły i inne stwory. Dzieci wcześniej już udekorowały salę świetlicową w ozdoby związane z tym świętem. Były rozmaite konkursy i zabawy ze słodkimi nagrodami. Nikt się nie nudził. Wszyscy byli dla siebie bardzo mili. Każde dziecko zostało nagrodzone słodyczami. Wszystkim dopisywały fantastyczne nastroje.          
Imprezę przygotowały panie  Danuta Gawrońska i Marta Maciąg.

Fotorelacja z halloween na świetlicy szkolnej.


W dniu 6 listopada 2012 na pływalni RAwszczyzna odbyły się Mistrzostwa Ostrowca w Sztafetach Pływackich. Drużyna Chłopców z PSP nr 3 uplasowała się na III pozycji a wystąpiła w składzie:
1. Żak Kamil
2. Rotmański Wiktor
3. Ozga Aleksander
4. Ćwik Jakub
5. Bartosz Bąk
6. Żyła Krzysztof
7. Skierniewski Filip
8. Toboła Mateusz

Opiekunami drużyny były Beata Kołodziej i Agnieszka Sołtys.

W dniu 10 listopada 2012  w Hali Sportowej KSSo odbył się I z cyklu turniejów   uproszczonej piłki ręcznej pod nazwą Hand Street Ball.

Drużyna chłopców z PSP nr 3 zajęła II miejsce  a chłopcy wystartowali w składzie:

1. Ozga Aleksander
2. Ćwik Jakub
3. Motyka Patryk
4. Samson Bartosz
5. Ernest Firmanty
6. Jankowiak Jakub
7. Karbowniczek Artur

Opiekun drużyny: Beata Kołodziej.

9 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Okolicznościową akademię przygotowaną pod kierunkiem p. Doroty Lach i p. Małgorzaty Łojek zaprezentowali uczniowie klas szóstych, chór szkolny oraz solistki: Aleksandra Pawlik (V a), Aleksandra Rysiak (VI a), Klaudia Piotrowska (VI b).

Podczas przedstawienia nie zabrakło znanych pieśni narodowych i patriotycznych. Wykorzystano również wiersze polskich poetów oraz muzykę Chopina. Wzbogaceniem widowiska była prezentacja multimedialna nawiązująca do odzyskania wolności przez Polskę oraz pokazująca współczesne rozumienie patriotyzmu przez młodych Polaków.  

Podczas występu artyści prosili, aby nie zaprzepaścić spuścizny pradziadów, którzy położyli kres długiej niewoli.

Co teraz zrobimy z podarowaną nam wolnością, czy przetrwają najważniejsze wartości, jak będzie wyglądała przyszłość?  Zadając te pytania, uczniowie przekonywali, że wszystko zależy od nas samych.

Zaprezentowany program artystyczny wywołał wzruszenie i wzbudził zadumę, będąc wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Dorota Lach


12.11.2012 w naszej szkole odbył się konkurs powiatowy dla klas piątych pod hasłem "DZISIAJ SPORT JUTRO ZDROWIE"
Wzięło w nim udział 7 zespołów z PSP 5, PSP 7, PSP 8, PSP 11, PSP ĆMIELÓW, PSP JANIK i PSP 3. Celem konkursu było: zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, kształtowanie umiejętności logicznego myslenia i korzystania z posiadanej wiedzy oraz zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka.

Liczne zadania konkursowe wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - PSP 3
II miejsce - PSP ĆMIELÓW
III miejsce - PSP 8

Organizatorami konkursu były: p.M. Molenda i p. A. Sołtys
Niesamowitą atrakcją na zajęciach języka polskiego w klasie IV B było omawianie lektury „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy.

Pan Kleks to wspaniały nauczyciel, który potrafił zachęcić chłopców do zdobywania wiedzy w jego Akademii.

By dostarczyć uczniom  naszej szkoły niezapomnianych przeżyć, na zajęciach z języka polskiego dzieci mogły uczestniczyć w lekcji balonografii. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wypisywali na swoich balonach wyrazy odpowiadające wybranej regule ortograficznej. Lekcja była doskonałą formą powtórki zasad ortograficznych poprzez wspaniałą zabawę. Nasze ortograficzne balony zdobią salę polonistyczną.

Fotorelacja w galerii.

Kinga Kamińska


   W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych z uczniami klasy II a  i klasy IV 
Zespołu Szkół Specjalnych. Spotkanie w szkolnej galerii obrazów, pod hasłem ,,Sercem malowane” miało formę warsztatów plastycznych przeprowadzonych pod kierunkiem pana Janusza Kozłowskiego.

        Dzieci będące pod wrażeniem zgromadzonych dzieł sztuki malarskiej,
same mogły tworzyć używając farb, pasteli, kredek świecowych. Zarówno dla dzieci zdrowych jak
i niepełnosprawnych wspólne zajęcia plastyczne były wspaniałą zabawą , ale też sposobem
 na odreagowanie i  wyrażenie emocji. Bardzo istotny jest aspekt społeczny takich spotkań, kiedy to zdrowe dzieci lepiej poznają swoich niepełnosprawnych rówieśników, mogąc wspólnie malować, rozmawiać, bawić się. Przełamują w ten sposób barierę niepewności a często też stereotypowych uprzedzeń i budują poczucie wzajemnego zaufania. Mimo że warunki kształcenia są nieco inne, to potrzeby wszystkich dzieci pozostają takie same. Już sama obserwacja zachowań uczniów  podczas pracy daje nauczycielom ważne wskazówki na temat ich rozwoju emocjonalnego i społecznego. Nauczyciele ZZS i PSP nr 3 zaplanowali cykl takich twórczych zajęć integracyjnych inspirowanych sztuką. Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki, które ufundowało słodki poczęstunek i materiały plastyczne na warsztaty.

26 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły - Bolesława Chrobrego.

Pod czujnym okiem Pana Janusza Kozłowskiego uczniowie z klas IV-VI przygotowali część artystyczną, w której przenieśliśmy się w podróż w czasie - do Średniowiecza. Mogliśmy również obejrzeć pokaz mody i tańce z tamtej epoki.

Mieliśmy też okazję poznać historię naszej szkoły, gdyż całość przedstawienia została dodatkowo wzbogacona o prezentację multimedialną, przygotowaną przez Panią Wicedyrektor – Jolantę Dziedzic i Panią Dorotę Lach.

Dzień Patrona to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. Tradycją stał się fakt, że uroczystościom nadajemy szczególny wymiar. Każde Święto Patrona jest inne, co nie znaczy, że mniej ciekawe.

FOTORELACJA.


W dniach 6-12 grudnia 2012 w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było nabyć stroiki, bombki oraz gadżety świąteczne. Wszystkie środki zebrane podczas kiermaszu przeznaczone zostaną na statutową działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.
W listopadzie i grudniu 2012 w naszej szkole odbywają  się zajęcia z piłki ręcznej dla najmłodszych-  ,, Zręczne smyki na Orliki”. Patronat nad Programem pilotażowym objęło MENiS oraz związek Piłki Ręcznej.                                                                                                                                                             
   Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki uproszczonej gry w piłkę ręczną pod nazwą ,, Hand Street Ball”. Gra prowadzona jest w zespołach  czwórkowych, przy pomocy miękkiej piłki, która skutecznie chroni przed kontuzjami. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród chłopców z klas III i młodszych.
Dnia  21 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka, które przybliżyły nam wydarzenia Betlejemskiej Nocy, wprowadziły w świąteczną atmosferę i pobudziły do refleksji.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem siostry Marii Bardziak i pani Bożeny Glandy. O oprawę muzyczną zadbała pani Małgorzata Łojek, a o dekorację - pan Janusz Kozłowski. Uczniowie klas I-VI z dziecięcą wrażliwością uświadomili wszystkim jak niepowtarzalny jest urok świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka ukazywały poszukiwanie drogi do Betlejem, gdzie narodził się Zbawiciel, pragnący przyjść do każdego człowieka, zarówno bogatego, jak i biednego. Występ był niesamowitym przeżyciem dla aktorów, zaproszonych gości, nauczycieli oraz dla rodziców, którzy licznie przybyli na tę uroczystość.
Wszyscy mali aktorzy występujący na scenie zostali nagrodzeni brawami, które były wyrazem uznania za piękne przedstawienie.

W radosnym nastroju rozeszliśmy się do domów, by świętować Boże Narodzenie.


W dniu 18 grudnia w klasie 4a odbyła się nietypowa lekcja otwarta. Nietypowa, bo język polski przeplatał się z matematyką, a głównym narzędziem, z którego korzystali uczniowie i nauczyciele była tablica interaktywna. Temat lekcji też był zaskakujący: „Kochany Mikołaju ... nie przyjeżdżaj do nas”. Lekcję obserwowali Pan dyrektor, Pani wicedyrektor oraz nauczyciele z naszej szkoły. W czasie zajęć zostały pokazane możliwości nowoczesnego narzędzia dydaktycznego - tablicy interaktywnej IQBoard. Lekcję, która była korelacją dwóch głównych i wydawałoby się zupełnie różnych przedmiotów, przygotowały nauczycielki uczące w tej klasie Dorota Lach i Iwona Wszoła.

Każdy uczeń brał aktywny udział w zajęciach i na każdym kroku był zaskakiwany kolejnymi atrakcjami związanymi z lekcją. Największą okazał się być sms, który otrzymała pani prowadząca lekcję, był to sms od ... Świętego Mikołaja. Ćwiczenia przygotowane w sposób interaktywny angażowały wszystkich czwartoklasistów do pracy, a obserwujący nauczyciele, byli pod dużym wrażeniem umiejętności, z jaką ci mali jeszcze uczniowie radzą sobie z nowoczesną technologią i na tablicy pracują tak, jakby nigdy nie pracowali inaczej. Zawdzięczamy to oczywiście temu, że dzięki dwóm tablicom interaktywnym w szkole nasi uczniowie pracują na nich po kilka godzin w tygodniu, a mimo to ciągle jest to dla nich duża atrakcja.

Obserwujący lekcję nauczyciele zauważyli, iż zastosowanie tablicy interaktywnej pozwoliło na wykorzystanie szerokiego spektrum możliwości edukacyjnych uczniów. Ich reakcje potwierdzają trafność spostrzeżeń, że użycie tablicy multimedialnej uaktywnia uczenie się przez obserwację, działanie, odczuwanie i myślenie. Uczniowie angażują się we wszystkie działania proponowane w czasie lekcji, a po jej zakończeniu prezentują wysoki stopień zapamiętania poznanych wiadomości i umiejętności.


Od kilku lat w naszej szkole odbywa się konkurs o tematyce bożonarodzeniowej. W tym roku zorganizowano konkurs na "Najpiekniejsza szopkę".

Celem  konkursu było: rozbudzenie zainteresowań uczniów tradycjami bożonarodzeniowymi, rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych dzieci, wyzwalanie działań twórczych i pomysłowości oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonanie prac.

Podziw organizatorów wzbudza różnorodność materiałów, z których wykonywane były prace.  Nie zawiodła inwencja twórcza młodych artystów. Autorzy prac wykazali się niezwykłą pomysłowością odnośnie formy szopki, jak również wykorzystanego do jej budowy materiału. Drewno, bibuła, makaron, masa solna, siano, tektura, mech i plastelina to tylko część materiałów, które posłużyły do budowy szopek bożonarodzeniowych.

 Na konkurs wpłynęło 50 prac wykonanych różnymi technikami.

 33 prace z klas I-III i 17 prac z klas IV- VI.

Wszystkie prace zostały wyróżnione, zaś szczególne wyróżnienie zdobyli uczniowie:

Brajan Gromski kl.Ia

Maciej Bera kl.Ia

Oskar Wiącek kl.Ia

Anna Jakubowska kl.Ib

Jakub Lepiarz kl.IIa

Kinga Gromska kl.IIIa

Kinga Komisarczyk kl. IIIa

Maja Sitarska kl. IIIa

Dominika Jaźwiec kl. IVa

Klaudia Majchrzak kl.IVa

Rafał Jarzębak kl. IVb

Emilia Brzezińska kl.Va

Julia Bąk kl. VIb

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

Organizatorzy s. M. Bardziak, J. Bidzińska, B. Glanda dziękują wszystkim wykonawcom za wspaniałe prace i życzą  powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.


W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych, zorganizowaliśmy zajęcia  pt. „Bezpieczne ferie”.  Do współpracy zaprosiliśmy Straż Miejską.  Odbyło się bardzo ciekawe spotkanie dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz spędzania przez dzieci czasu wolnego. Strażnik Jacek Budzeń przeprowadził z dziećmi pogadankę, podawał przykłady niebezpiecznych zabaw oraz ich skutków. Dzieci odpowiadały także na pytania stawiane  przez strażnika, szukały praktycznych rozwiązań w prezentowanych sytuacjach.  

Uczniowie klasy IIb i IIIa pod opieką p. J. Religi i p. B. Glandy przygotowali program artystyczny pt. „Bezpiecznie spędzam ferie zimowe”.

Mamy nadzieję, że podane wskazówki pomogą zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w trakcie podróży i wypoczynku.


10 stycznia 2013 na spotkaniu z rodzicami przedstawione zostały wyniki klasyfikacji uczniów naszej szkoły. Za pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego średnia frekwencja wyniosła 94%. Srednia ocen klas IV-VI 4,51. Najlepsi uczniowie to:
Dominika Jaźwiec(5,73), 
Bartosz Szymański (5,73),
Wiktoria Rdzanek (5,64)
i Maciej Gajda (5,63).
Poza wymienioną czwórką 50 uczniów PSP nr3 osiągnęło srednią powyżej 4,75! GRATULUJEMY!

Po części oficjalnej spotkania odbył się koncert piosenek świątecznych wykonanych w języku angielskim. Dziewczynki z klas 4-6 zaprezentowały zaproszonym rodzicom piosenki: Merry Christmas everyone, Jingle bells, Last Christmas. Każda zaśpiewana piosenka posiadała własny układ choreograficzny,a dziewczynki ubrane był w odpowiednie kostiumy Występ spotkał sie z dużym uznaniem zaproszonych gości. Uroczystośc przygotowały p.Ewelina Turbakiewicz i s. Maria Bardziak.
Fotorelacja!
14 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr3 w Ostrowcu odbyły się warsztaty twórczego recyklingu zorganizowane przez Zespól Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Warszawy.

W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie szkoły wzięli udział w lekcji teoretycznej z zakresu ekologii i gospodarki odpadowej, przeprowadzili zbiórkę surowców wtórnych, wykorzystując pojemniki do segregacji odpadów przekazane przez organizatora  oraz uczestniczyli w praktycznych warsztatach sztuki recyklingowej, których efektem są prace wykonane z materiałów odpadowych. Efekt pracy uczniów pokazany został w formie wystawy szkolnej , a następnie zostanie pokazany w ekspozycji plenerowej podczas ogólnopolskiego festynu ekologicznego "Dzień Ziemi '2013" w dniu 28.04.2013r. w Warszawie, w parku Pole Mokotowskie.

Zajęcia w ramach Projektu poprowadzili edukatorzy ds. ochrony środowiska oraz doświadczeni animatorzy. Projekt miał za zadanie w ciekawej formie pokazać możliwości jakie daje selektywna zbiórka odpadów w wymiarze przyrodniczym i kulturalnym, a także zaproponować w jaki sposób wykorzystać potencjał segregowanych śmieci w codziennej sztuce użytkowej i w szkolnych aktywnościach artystycznych. PSP3 w tym roku szkolnym bierze udział w trzech ogólnopolskich konkursach ekologicznych.

FOTORELACJA


Samorząd Uczniowski bardzo aktywnie włączył się w obchody Walentynek w naszej szkole. Tydzień wcześniej uruchomił pocztę Walentynkową, która cieszyła się dużą popularnością wśród naszych uczniów. W skrzynce  znalazły się karty Walentynkowe samodzielnie wykonane podczas zajęć plastycznych – uczniowie byli naprawdę bardzo kreatywni. Nauczyciele języka angielskiego ogłosili również konkurs na kartkę Walentynkową w języku angielskim Valentine’s Card.

Wśród wielu ciekawych kart na wyróżnienie zasłużyły prace: Wiktorii Naglarskiej z klasy IVb, Natalii Denkiewicz z klasy IVa oraz Roksany Kowalskiej z klasy Va

Uczniowie wraz z wychowawcami zadbali również o walentynkowy nastrój w szkole, o czym świadczył wystrój korytarzy i sal lekcyjnych.

Dnia  18 lutego 2013 roku w naszej szkole ogłoszono wyniki konkursu WALENTYNKI LITERACKIE, którego organizatorem były panie Karolina Kamińska i Kinga Kamińska.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI. Zadaniem dzieci było napisanie miłosnego wiersza, jednak przy zachowaniu pewnych warunków. Uczniowie mieli ułożyć miłosne strofy z 50 podanych wyrazów. Mogli wykorzystać wszystkie słowa, niektóre mogli pominąć. Użycie dodatkowych wyrazów było zabronione.

Odzew wśród uczniów naszej szkoły był bardzo duży. Po długich namysłach przyznano nagrody.

I miejsce: Natalia Denkiewicz, klasa IV A

II miejsce: Aleksandra Pawlik, klasa VA

III miejsce: Julia Szczepaniak, klasa VI A

 

Wyróżnienia: Wiktoria Naglarska, klasa IV B

Klaudia Piotrowska, klasa VI B

 

***

 

Mężczyzna myśli o oczach kobiety,

Śni o jej ustach jak kwiat.

Wierzy, że pocałunkiem strzała Amora

Stworzy mu nowy świat.

 

Tęsknotę gromadzi w sercu

I pielęgnuje z radości.

Nie wątpi, że to kochanie

Prowadzi do miłości.

 

Serce mruczy radośnie,

Usta miłośnie trzepocą.

Uporczywą pustkę

Rozważa nocą.

 

 

Natalia Denkiewicz

                                                           klasa IV a


W sobotę 16 lutego 2013r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego odbył się Dzień Otwarty, poświecony w szczególności dzieciom, które od września 2013 rozpoczną naukę w tej placówce.

Przybyłych gości powitał mgr Mariusz Szczerbiński – dyrektor szkoły, który przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/2014 . Przyszli uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli szkolny teatrzyk pt. „Brzydkie Kaczątko”, prowadzony w ramach koła teatralnego. Następnie w towarzystwie przewodniczek dzieci odbyły emocjonującą wycieczkę po szkole. Dzieci wraz z rodzicami oglądały nowocześnie wyposażone klasopracownie, bibliotekę i świetlicę szkolną. W czasie zwiedzania na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: warsztaty plastyczne, konkursy, zabawy ruchowe oraz komputerowe „Czarowanie na ekranie” i multimedialna nauka języka angielskiego. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały okazjonalne upominki.

Podczas Dnia Otwartego rodzice mogli zobaczyć bazę dydaktyczną szkoły, porozmawiać z nauczycielami a także zobaczyć efekty pracy uczniów, które zdobią korytarze szkoły.

Dyrektor oraz grono pedagogiczne serdecznie dziękują wszystkim, którzy chcieli spędzić ten dzień w murach naszej szkoły.

ATUTY SZKOŁY:

 1. Szkoła kusi kameralną atmosferą.
 2. Trójka jest mała szkołą położoną w zacisznym osiedlu.
 3. Indywidualnie traktujemy każdego ucznia.
 4. Posiadamy nowocześnie wyposażone klasopracownie w tym: dwie sale komputerowe, salę zabaw w ramach projektu „Radosna Szkoła”, multimedialną pracownię języka angielskiego już od pierwszej klasy,
 5. Posiadamy bogatą gamę zajęć pozalekcyjnych dostosowaną do możliwości i potrzeb ucznia.
 6. Posiadamy rozbudowane zaplecze sportowe.
 7. Zajęcia korekcyjne.
 8. Dobrze wyposażona biblioteka.

W dniu 23.02.2013 w Hali Sportowej PSP nr 14 w Ostrowcu odbył się Turniej piłki ręcznej chłopców roczników 2001 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn chłopców z ostrowieckich szkół.

Rozgrywki odbywały się systemem ,,każdy z każdym”.  Do Turnieju, już po raz trzeci, przystąpiła  również drużyna   chłopców z PSP nr 3 pod opieką Beaty Kołodziej. Po zaciętej  i wyrównanej walce  chłopcy zajęli ostatecznie   I miejsce w III  ostrowieckim Turnieju Hand Street Ball.

Skład Drużyny:

 1. Dąbrowski Mateusz
 2. Ćwik Jakub
 3. Firmanty Ernest
 4. Jankowiak Jakub
 5. Motyka Patryk
 6. Ozga Aleksander
 7. Samson Bartosz

Od 6 grudnia 2012 uczniowie z klasy II a wraz z wychowawcą Martą Maciąg systematycznie uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Prowadzone w ten sposób zajęcia wyzwoliły u uczniów radość z wykonywania zadań oraz większe zainteresowanie i motywację do działania. Podczas tych lekcji możemy zaobserwować pozytywny wpływ pracy z tablicą multimedialną na ucznia. Dzieci są skupione na wykonywanych ćwiczeniach i bardziej aktywne niż podczas tradycyjnych metod.

Ta forma zajęć nie tylko poprawia efektywność procesu nauczania, ale pozytywnie wpływa na wielostronne kształcenie, uczeń poprzez doświadczanie, odkrywanie i przeżywanie działa szybciej i przyswaja lepiej.

Uczniowie z klasy II a wraz z wychowawcą dziękują pani Iwonie Wszole za możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach, oraz cenne wskazówki i fachową pomoc podczas nauki obsługi sprzętu multimedialnego.

Marta Maciąg


W środę 20 lutego 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Z wizytą na Olimpie.

Szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie:

Aleksander Ozga z kl. V a (opiekun: Dorota Lach)

Bartosz Bieniek z kl. V b (opiekun: Kinga Kamińska)

Julia Rogula z kl. VI a ( opiekun: Dorota Lach)

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce!

Wykazali się ogromną wiedzą z zakresu mitologii starożytnych Greków i Rzymian oraz zdolnościami aktorskimi i poczuciem humoru.

Gratulujemy zwycięzcom!


Wojewódzka Komisja Konkursowa zorganizowała w dniu 23 lutego 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach III etap Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. Do rozwiązywania zadań przystąpiło 91 uczniów z województwa świętokrzyskiego – wszyscy otrzymali tytuł finalisty.

W finale wzięło udział 3 uczniów z ostrowieckich szkół, w tym Maciej Gajda – uczeń naszej szkoły. Do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego przygotowywały go Panie – Karolina Kamińska – matematyka i Małgorzata Molenda – przyroda.

Gratulujemy!


Dnia 4 marca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 4 zorganizowano II etap konkursu matematycznego – „Rachmistrz”. Wzięło w nim udział 10 uczniów z naszej szkoły.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Maciej Gajda – uczeń klasy VI „a”. Do konkursu przygotowała go Pani Karolina Kamińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki informuje, że podjął uchwałę o przyznawaniu od roku bieżącego 2012/2013 Statuetki „Przyjaciel Szkoły” osobom lub instytucjom szczególnie zasłużonym dla naszej placówki.

Wnioski o przyznanie statuetki mogą składać przedstawiciele organów szkoły: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski.

Regulamin przyznawania statuetki do wglądu w Zarządzie Stowarzyszenia.


Dnia 5 marca w naszej szkole rozpoczął się cykl prezentacji poświęconych tematyce krajoznawczej. Uczniowie klas IIa i IIIb wzięli udział w prezentacji pt. „Zwiastuny wiosny” a uczniowie klas Vb, IV b i VIa w prezentacji pt.  Mjr Jan Piwnik „Ponury”.

Prezentacje poprowadził Przewodnik PTTK Robert Kamiński, który zapoznał uczniów z najciekawszymi atrakcjami krajoznawczymi naszego regionu, z historią i przyrodą. Ćwiczenia interaktywne wplecione w prelekcję pozwoliły uczniom wchodzić w różnorodne interakcje z wyświetlanym materiałem.  Ewaluacją zajęć  był Quiz, który wypadł znakomicie. Klasyczna metoda Pokaz nabrała innego wymiaru.
6 marca 2013 roku w PSP nr 11 odbył się IX Powiatowy Konkurs „TEATR I LEKTURA” - skierowany do uczniów klas czwartych szkół podstawowych powiatu ostrowieckiego. Jego celem było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych i teatralnych oraz przygotowanie do prezentacji właściwej postawy widza w teatrze.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

- Dominika Jaźwiec,

- Julia Kwiecień,

- Klaudia Majchrzak.

Uczennice rozwiązywały zadania i odpowiadały na pytania, które sprawdzały ich wiedzę teatralną i znajomość treści lektur. Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z wszystkimi konkurencjami.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.

Nauczycielkami przygotowującym uczennice do konkursu były panie:      
Dorota Lach
i Kinga Kamińska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z okazji Dnia Kobiet w galerii "Trójka" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 otwarto wystawę obrazów olejnych pt. "Kobieta anioł". Zaproszonych gości: wiceprezydenta miasta Ostrowca pana Pawła Górniaka, dyrektora BWA Jolantę Chwałek, dyrektora ZSE Elżbietę Rutecką, przedstawicieli firmy Remondis, Osiedla Ludwików przywitał dyrektor szkoły Mariusz Szczerbiński. Na wystawie zaprezentowano obrazy wybitnych artystów: A. Ressa - "Madonny", M. Wierchuszko - "Anioły Klimta", P. Szulca - "Anioły z różą", A. Boińskiej ,,Anioły miłości" oraz prace takich twórców jak P.Śliwki, A. Szczerbińskiej, T Kachelskiego i wielu innych.Na wystawie można było też obejrzeć obrazy mieszkanki naszego miasta Violetty Sado. Galeria ,,Trójka"powstała w 2010 roku i cieszy się coraz  większym zainteresowaniem. Odbywają się w niej zajęcia z plastyki, historii sztuki, warsztaty malarskie i spotkania z artystami plastykami. Bywalcami galerii są rodzice uczniów, mieszkańcy osiedla Ludwików i miasta. Stwarza to możliwość wspólnego przeżywania sztuki oraz budujących dyskusji. Takie obcowanie ze sztuką daje przede wszystkim uczniom szkoły nie tylko wiele korzyści ale i inspiracji do wspólnych działań. Jest to już trzecia otwarta wystawa a przygotowane są już następne:,, Kwiaty najpiękniejsze twory natury", ,,W poszukiwani piękna przyrody" oraz wernisąż  prac Violetty Sado. Opiekunem galerii,, Trójka" jest Janusz Kozłowski, nauczyciel plastyki.

W dniu 11 marca 2013 w Haki sportowej PSP nr 5 w Ostrowcu Św., zakończyły Mistrzostwa Ostrowca w Mini Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych.  W finale zawodów znalazły się reprezentacje PSP 7/1, PSP 7/2, PSP 5 oraz PSP 3. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. W wyniku klasyfikacji końcowej Drużyna dziewcząt z PSP nr 3 zajęła II miejsce. Dziewczęta otrzymały medale oraz pamiątkowy dyplom i puchar.

Skład drużyny PSP 3:

 1. Bąk Julia
 2. Gacoń Natalia
 3. Koperska Julia
 4. Kucharska Aleksandra
 5. Marzec Małgorzata
 6. Lipiec Dominika
 7. Ołownia Aleksandra
 8. Pacholczak Katarzyna
 9. Piotrowska Klaudia
 10. Rdzanek Wiktoria
 11. Rysiak Aleksandra

Opiekun drużyny Beata Kołodziej


Wojewódzka Komisja Konkursowa zorganizowała w dniu 23 lutego 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach III etap Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. Do rozwiązywania zadań przystąpiło 91 uczniów z województwa świętokrzyskiego – wszyscy otrzymali tytuł finalisty.

W finale wzięło udział 3 uczniów z ostrowieckich szkół, w tym Maciej Gajda – uczeń naszej szkoły. Do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego przygotowywały go Panie – Karolina Kamińska – matematyka i Małgorzata Molenda – przyroda.

Maciek uzyskał 45 punktów, a uczniowie z 46 punktami otrzymywali tytuł laureata. Jesteśmy pełni podziwu dla wiedzy Macieja, bowiem jego wynik był najlepszy w powiecie ostrowieckim.

Gratulujemy!


Jak co roku w naszej szkole tuż przed Świętami Wielkanocnymi Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki zorganizowało Kiermasz Ozdób Wielkanocnych.

         21 marca szkolny korytarz zapełniły stoiska pełne oryginalnych, wykonanych przez uczniów podczas zajęć plastycznych ozdób.  Świąteczną atmosferę w szkole przybliżył również konkurs na „Szaloną Pisankę”, „Crazy Easter Egg”, zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego p. Ewelinę Turbakiewicz i p. Annę  Pronobis.  Bardzo ciekawe prace konkursowe można było również podziwiać podczas kiermaszu.

         Rodzice, którzy w tym czasie byli na wywiadówce  mieli okazję  kupić kolorowe pisanki, baranki, kurczaczki, stroiki i wprowadzić  w swoim domu świąteczny nastrój i zasilić konto Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

         Zgodnie z regulaminem Stowarzyszenia pieniądze pozyskane podczas imprezy wykorzystane zostaną na cele statutowe Stowarzyszenia.  GALERIA!

Jak co roku w naszej szkole odbyło się spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów. W dniu 26 marca mury naszej szkoły odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5. Celem tej wizyty był udział i jedyna niepowtarzalna szansa aby poczuć się jak uczeń.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Pisanki, Kraszanki’ oraz w zajęciach matematycznych. Przyszli uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, malowali, wycinali, rozwiązywali zadania z dużym zaangażowaniem. Możliwość pracy na tablicy interaktywnej zwiększyła znacznie atrakcyjność zajęć i wzbudziła zainteresowanie przedszkolaków. Wszyscy dobrze się bawili a zaangażowanie  było tak duże, że na zakończenie nauczycielki prowadzące Iwona Kościołek i Bożena Glanda wręczyły nagrody.


W dniach 5-11.03.2013 w hali sportowej PSP 5 odbyły się Mistrzostwa Ostrowca w mini siatkówce dziewcząt rocznik 2000 i mł.  W trakcie czterodniowych zmagań, drużyna dziewcząt  z PSP nr 3, rozegrała 5 meczy ulegając jedynie PSP 7 i ostatecznie wywalczyła w turnieju II  miejsce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Bąk Julia, Gacoń Natalia, Koperska Julia, Lipiec Dominika,  Marzec Małgorzata,  Kucharska Aleksandra, Ołownia Aleksandra,  Pacholczak Katarzyna (kapitan) Piotrowska Klaudia, Rdzanek Wiktoria (kapitan),  Rdzanek Wiktoria, Rysiak Aleksandra, opiekun: Beata Kołodziej.
W dniach 23 i 24 marca br. nasz uczeń Tomasz Szczepanowski uczestniczył  w Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko-Węgierskiej pod Patronatem Prezydenta Katowic Piotra Uszoka, który rozgrywany był w Katowickim "Spodku". W turnieju uczestniczyło ponad 400 szachistów  Gra w szachy w hali Spodka, obecność wielu  utytułowanych  zawodników budziły ogromne emocje. Tomek w swojej grupie wiekowej zajął pierwsze miejsce Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT, zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego panią Ewelinę Turbakiewicz i panią Annę Pronobis. Celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności językowych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną.

Konkurs przeznaczony był dla dwóch grup uczniów szkół podstawowych: uczniów klas I-III, oraz uczniów klas IV-VI. Cieszył się dużą popularnością. Do konkursu przystąpiło siedem szkół podstawowych z naszego miasta: 21 uczniów klas I-III i 18 uczniów klas IV-VI. Test leksykalno – gramatyczny i dogrywka wyłoniły zwycięzców.

Klasy I-III

I miejsce – Weronika Luzak PSP nr 3

II miejsce – Konrad Grunt PSP nr 4

III miejsce – Julia Wybranowska PSP nr 7

Klasy IV-VI

I miejsce – Weronika Ziarek PSP nr 5

II miejsce – Julia Rogula PSP nr 3

                   Maciej Gajda PSP nr 3

III miejsce – Oliwer Mieśniak PSP nr 5

                   Damian Raczyński PSP nr 7

 

Gratulujemy Zwycięzcom!!!


W dniu 12 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczystość  upamiętniająca 73 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i trzecią rocznicę tragedii smoleńskiej.

Ten sam program został zaprezentowany w kościele Najświętszego Serca Jezusowego przed mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która odbyła się 13 kwietnia 2013r.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego p. Dorotę Lach i wicedyrektora szkoły  p.  Jolantę Dziedzic.

Uczniowie przedstawili zebranym skrywaną przez lata prawdę o Katyniu, przybliżyli okoliczności, w jakich zamordowano polskich oficerów.

Uświadomili wszystkim, że pamięć o straszliwej zbrodni sprzed 73 lat jest żywa w pokoleniach polskiego narodu.

W programie wykorzystano prezentację multimedialną z archiwalnymi  zdjęciami z miejsc zbrodni, wiersze Jacka Kaczmarskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Wierzyńskiego, Feliksa Konarskiego oraz fragmenty notatek i pamiętników żołnierzy jeńców pisanych w 1940 r. tuż przed śmiercią. 

Tragizm wydarzeń w pełni oddawały również pieśni Dawida Hallmanna i Lecha Makowieckiego w wykonaniu solistów i szkolnego chóru.

Na  zakończenie uroczystości uczniowie symbolicznym gestem - zapaleniem zniczy, uczcili pamięć poległych Polaków.

Te tragiczne dla naszego narodu wydarzenia  przypomniane słowem, pieśnią i obrazem na długo pozostaną w pamięci młodych Polaków.


Uczeń klasy IIIa Mateusz Toboła został mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego na terenie miasta Ostrowca Św. przez PSP nr1.  Mateusz wykazał się wybitnymi zdolnościami matematycznymi, rozległą wiedzą oraz logicznym myśleniem. Gratulujemy!!!
Dnia 26 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V A w przystępny sposób uzmysłowili młodszym koleżankom i kolegom, czym dla nas są pojęcia: Wolność, Naród, Ojczyzna.  Cała społeczność szkolna zrozumiała również, co to jest konstytucja i dlaczego jest tak ważna dla Polaków.

Akademię przygotowały panie: Kinga Kamińska i Karolina Kamińska, a oprawę muzyczną zaaranżowała pani Małgorzata Łojek.

Spotkanie przekonało uczniów naszej szkoły, że warto pamiętać o dokonaniach przodków i świętować ten dzień z należytą czcią i dumą.


Pod hasłem "Moje miasto wolne od elektrośmieci" w naszej szkole zorganizowano kolejną wielką zbiórkę elektrośmieci dla uczniów, rodziców i mieszkańców osiedla Ludwików. Szkolne zbiórki elektrośmieci organizowane są w ramach ogólnopolskich konkursów ekologicznych "Świadomy wie co zrobić z ZSEE" oraz "Drugie zycie elektosmieci" w których szkoła od wielu lat bierze udział zdobywając czołowe miejsca w kraju. Za edukacje ekologiczna i działania na rzecz ochrony środowiska szkola otrzymała specjalne podziękowanie od Dyrektora Generalnego Europejskiej Platformy Recklingu Pana Umberto Raiteri z Ministerstwa Ochrony Środowiska i Kuratorium Oświaty w Kielcach Programy ekologiczne realizowane są przy współpracy z Firmą Remondis  Zebrano  ponad 2 tony elektrośmieci i zużytych baterii Koordynatorami konkursów są Małgorzata Molenda i Janusz Kozłowski. Więcej w dziale ekologia.
Z okazji obchodów Dnia Ziemi klasy I a i II b pod opieką p.Joanny Bidzińskiej i p.Jolanty Religi przygotowały apel o treściach ekologicznych dla klas I-III. Uczniowie w wierszach, piosenkach i scenkach obyczajowych przypomnieli wszystkim o konieczności ochrony naszej planety Ziemi, która jest coraz bardziej zagrożona.

24.04.2013r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi dla klas 4-6. Program słowno-muzyczny został przygotowany prze uczniów klasy 6b pod kierunkiem wychowawcy p.Agnieszki Sołtys i p.Małgorzaty Molendy. Piosenki o pięknie ziemi zaprezentowały uczennice klasy 5a Paulina Karcz i Aleksandra Pawlik. Prezentacje multimedialną przygotowała p.Małgorzata Molenda. Program artystyczny obejmował szeroki zakres oddziaływania człowieka na przyrodę. Widzowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali tego co mieli do przekazania ich koleżanki i koledzy.

14 maja nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na plakat „Bajkowa kraina liczb”, którego organizatorami były panie: Karolina Kamińska i Iwona Wszoła. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI. Otrzymałyśmy bardzo dużo prac wykonanych różnymi technikami. Ostatecznie ogłoszono wyniki 
I miejsce         -           Jaźwiec Dominika i Majchrzak Klaudia kl. IV a

II miejsce       -           Denkiewicz Natalia i Bąk Bartosz kl. IV a

III miejsce      -           Węgrzyniak Natalia kl. IV b

I wyróżnienie    -           Rogula Julia i Kucharska Aleksandra kl. VI a

II wyróżnienie    -           Szymański Bartosz kl. IV a

III wyróżnienie   -           Rysiak Aleksandra kl. VI a

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, a najlepszym zostały wręczone nagrody. Najciekawsze prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.


25 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 3 odbył się międzyszkolny etap konkursu „Matematyczne potyczki szóstoklasisty”, do którego zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły:

Wiktor Rotmański kl. VI a (opiekun: Karolina Kamińska)

Radosław Gryz kl. VI b (opiekun: Iwona Wszoła)

Julia Rogula kl. VI a (opiekun: Karolina Kamińska).

Ostatecznie wyróżnienie otrzymało dwóch uczniów: Julia Rogula i Radosław Gryz.

Gratulujemy!


24 maja 2013 r. o godz. 11.00 w Publicznej szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podsumowanie  X Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego Kiedy wiosna buchnie majem, połączone z  uroczystym ogłoszeniem wyników, prezentacją utworów oraz wręczeniem nagród i dyplomów.

Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie wśród dzieci zdolności twórczych oraz rozbudzanie poczucia estetyki.

Organizatorzy:  wicedyrektor Jolanta Dziedzic, Małgorzata Molenda i Dorota Lach promują również w ten sposób twórczość regionalnych poetów,  współpracując  z Prezesem Klubu literackiego Aspekt - poetką, panią Zofią Walas.

Do X edycji konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI  z ośmiu ostrowieckich szkół podstawowych: PSP 1, PSP3, PSP 4, PSP5, PSP7, PSP 10, PSP11, PSP 14.

Spośród 45 utworów poetyckich jury wybrało najpiękniejsze wiersze, pełne uroku i wrażliwości, przyznając nagrody w trzech kategoriach:

klasa IV
 • I miejsce -  Julianna Mrozowicz z PSP nr 3
 • II miejsce -  Nikola Pieńkowska z PSP nr 11
 • III miejsce - Amanda Pietrzykowska z PSP nr 10

III miejsce -  Paulina Gumuła z PSP nr 1

Klasa V

 • I miejsce - Dagmara Sejdzińska z PSP nr 5
 • II miejsce - Karolina Piwnik z PSP nr  4
 • III miejsce - Tomasz Miechowicz z PSP nr 7

Klasa VI

 • I miejsce - Julia Szafrańska  z PSP nr 14
 • II miejsce - Kinga Kwiatkowska z PSP nr 5
 • III miejsce - Karolina  Kłonica z PSP nr 7

Laureaci oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali tomiki poezji pani Zofii Walas wraz z dedykacją oraz autografem.

Organizatorzy konkursu serdecznie pogratulowali młodym twórcom oraz życzyli im kolejnych sukcesów na drodze poetyckiego rozwoju i spotkania za rok podczas XI edycji.

                                                                                                                           D.L.
Relacja z imprezy na Ostrowiectv.pl


W kwietniu 12 uczniów z klasy VI a i 4 z VI b wzięło udział w Konkursie Zadań Logicznych i Matematycznych dla uczniów szkół podstawowych (opiekunowie Karolina Kamińska i Iwona Wszoła).

            10 maja odbył się etap finałowy tego konkursu, do którego zakwalifikowanych zostało 25 uczniów klas szóstych z ostrowieckich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali:

            Radosław Gryz,

            Wiktor Rotmański,

            Maciej Gajda,

            Kacper Cichoński.

Laureatem III Konkursu Zadań Logicznych i Matematycznych został Radosław Gryz z klasy 6b, opiekun p. Iwona Wszoła, którego III miejsce sprawiło nam wielką radość. Gratulujemy!


27 maja 2013r. o godz. 1700 odbył się w naszej szkole koncert zatytułowany „Cudownych rodziców mam”. Zorganizowany z inicjatywy Samorządu Szkolnego był okazją do podziękowań skierowanych przez dzieci i młodzież klas IV – VI do Rodziców.

Koncert zgromadził najsympatyczniejszą publiczność – rodziców i najbliższych młodych artystów, którzy zabrali nas w  muzyczną podróż przez „mamowe” melodie: znane i nieznane, stare i nowsze piosenki oraz poetyckie wersety.

W koncercie przygotowanym przez p. Iwonę Wszołę wystąpili uczniowie klasy IV a, chłopcy z klasy VI a i V b oraz soliści: Klaudia Piotrowska, Aleksandra Pawlik, Weronika Grygiel, Bartosz Szymański i Sebastian Borek oraz Sebastian Jaguszewski. Zaśpiewali oni utwory z repertuaru Urszuli Sipińskiej, Wioletty Willas, Krzysztofa Krawczyka, Natalii Kukulskiej, Bogusława Meca i innych.

Występ zakończyły życzenia, uściski oraz kwiaty przekazane rodzicom przez dzieciaki, a rodzice niezwykle wzruszeni, podziękowali swoim pociechom i nagrodzili młodych artystów słodyczami.

W przygotowaniach tej uroczystości pomogły Panie: Jolanta Dziedzic, Beata Kołodziej i Anna Pronobis. Dziękujemy.


Dnia 21 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie Co słychać na Olimpie? organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 14.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej i budzenie szacunku dla dziedzictwa kultury antycznej.

Drużyna z naszej szkoły w składzie:

Bartosz Bieniek z kl. V b (opiekun: Kinga Kamińska) 

Aleksander Ozga z kl. V a (opiekun: Dorota Lach)

Aleksandra Winiarska z kl. V b ( opiekun: Kinga Kamińska)

zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 29 czerwca odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie podzieleni  na  dwie drużyny: klas A i klas B rywalizowali ze sobą w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Wszystkim zabawom towarzyszyła  zdrowa rywalizacja i oczywiście  świetna zabawa. Uczniowie klas młodszych mieli możliwość zaprezentowania swoich  talentów. Mali artyści przenosili nas w świat tańca i śpiewu, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Wśród wielu atrakcji jakie czekały jeszcze  na dzieci w tym dniu były: konkursy plastyczne, gry i zabawy z języka angielskiego, sudoku  noi oczywiście pyszna grillowana kiełbaska. Na koniec również nauczyciele mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych. Ich występ wywołał mnóstwo uśmiechu na twarzach małych widzów. Imprezę zakończyło wyróżnienie zwycięzców różnych konkurencji i wręczenie nagród wszystkim dzieciom.  Już nie możemy  doczekać się Dnia Dziecka w przyszłym roku!!!
Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu festynu dla Rady Rodziców przy naszej szkole i dla Rady Osiedla "Ludwików"!
  W dniach od 3 czerwca do 7 czerwca 2013r. 45 uczniów naszej szkoły z klas II i III przebywało na Zielonej szkole w Białce Tatrzańskiej pod opieką wychowawców B. Glandy, M. Maciąg i J. Religi. W ramach programu Zielonej szkoły uczniowie przemierzali górskie szlaki, podziwiali piękne krajobrazy, bogatą faunę i florę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poznawali warunki życia i tradycje mieszkańców gór. Dzieci odwiedziły Wadowice, Inwałd, Zakopane, Niedzicę, Chochołów, Kraków. Każdy dzień dostarczał niesamowitych wrażeń i emocji.                             

Szczegółowa relacja z pobytu w górach.


Uczeń klasy II b Maciej Serafin, zajął I miejsce w Międzyszkolnym konkursie literackim "Mały Mistrz Pióra", organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. St. Konarskiego. Maciek opisał swoje marzenie, aby zostać w przyszłości elektrykiem. Życzymy, aby się spełniło.
Dnia 07. O6 2013 w naszej szkole zakończono VI edycję Programu Unii Eueopejskiej  ,, Bezpiecznie na rowerze– Karta rowerowa moje pierwsze prawo jazdy". Celem programu  było krzewienie wśród najmłodszej grupy młodzieży wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, zwiększania świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach oraz  rozpowszechnianie mody na bezpieczną jazdę rowerem poprzez używanie elementów odblaskowych, kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych .Program realizowany był wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach  i pokazach ratownictwa medycznego. Program umożliwił zdobycie karty rowerowej oraz paszportu  rowerowego potwierdzającego sprawność roweru .W ramach programu uczniowie otrzymali darmowo podręczniki  wychowania komunikacyjnego i elementy odblaskowe.

Dnia 13 kwietnia 213 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się VII Powiatowy konkurs poezji i piosenki religijno-patriotycznej Bóg, honor, Ojczyzna”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI B przygotowane pod kierunkiem s. Marii Bardziak i Doroty Lach.

Klaudia Piotrowska za wykonanie piosenki pt. „Ojczyzna” zdobyła wyróżnienie.

Małgorzata Marzec pięknie recytowała wiersz pt. „Chleb” i zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 21. O6 2013 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr3 odbyło się uroczyste zakończenie VI edycji Programu Unii Europejskiej  ,, Bezpieczna jazda– Karta rowerowa moje pierwsze prawo jazdy. Celem programu  jest krzewienie wśród najmłodszej grupy młodzieży wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, zwiększanie świadomości na temat bezpieczeństwa na drogach oraz  rozpowszechnianie mody na bezpieczną jazdę rowerem poprzez używanie elementów odblaskowych, kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych .Program realizowany był wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach  i pokazach ratownictwa medycznego i sprzętu policji drogowej. Program umożliwił zdobycie karty rowerowej oraz paszportu  rowerowego potwierdzającego sprawność roweru .W ramach programu uczniowie otrzymali darmowo podręczniki  wychowania komunikacyjnego i elementy odblaskowe do rowerowUroczystego wręczenie kart rowerowych- pierwszego prawa jazdy dokonał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Marian Sokół.
 ROK SZKOLNY 2013 / 2014

Dnia 2 września 2013 roku powitaliśmy nowy rok szkolny. Wszystkich zgromadzonych w naszej szkole przywitał Pan Dyrektor – mgr Mariusz Szczerbiński, który życzył uczniom, by zdobywanie wiedzy stało się dla nich pasją, a nauczyciele cierpliwie wspierali swoich podopiecznych w osiąganiu wielu sukcesów. Po części oficjalnej wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, by spotkać się z wychowawcami.

    Rok szkolny 2013/2014 Minister Edukacji Narodowej ogłosiła "Rokiem szkoły w ruchu". Jako, że w zdrowym ciele – zdrowy duch, dbamy w naszej szkole nie tylko o rozwój intelektualny, ale również o tężyznę fizyczną.


Już po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się PIKNIK EDUKACYJNO-EKOLOGICZNY pod patronatem Urzędu Miasta i Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki.

Główną myślą przewodnią tej imprezy były tematy związane z ochroną środowiska oraz uwrażliwienie mieszkańców na problem powstawania, składowania i powtórnego wykorzystania odpadów.

Piknik rozpoczął się bardzo aktywnie. Pani z Fitness Klubu „Centrum” zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnych ćwiczeń. Aerobik w wykonaniu nauczycieli, rodziców i uczniów wprawił gości w znakomity nastrój. Występ uczennicy z kabaretu „Trzy po trzy” był  zapowiedzią dalszych atrakcji  i niespodzianek. Do największej z nich należał bez wątpienia pokaz żonglerki piłką nożną.

Na placu szkolnym czekały na dzieci stoiska z przedmiotami z odzysku, galerie i kramy twórców ludowych.  W myśl zasady, że coś dla ciała, coś dla ducha, na pikniku rodzinnym nie mogło zabraknąć grilla, pysznych ciast, sałatek i lemoniady,  która okazała się strzałem w dziesiątkę.

W tym roku szkolnym, jak zawsze,  pamiętano o konkurencjach sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nadmiar energii uczniowie naszej szkoły mogli również spożytkować na dmuchanej zjeżdżalni.

Bez wątpienia piknik się udał, o czym świadczyła wysoka frekwencja, ogromne zaangażowanie oraz zadowolenie rodziców i dzieci.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy, a uczestnikom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.

Fotorelacja z impezy.

Dnia 15.10.2013r. odbył się konkurs na najlepiej przebranego ucznia za nauczyciela. Pomysł przedstawił samorząd szkolny. Dzieci cały dzień chodziły w przebraniach starając się jak najlepiej zaprezentować nauczyciela. Pod koniec ostatniej lekcji wszyscy zebrali się na małej sali gimnastycznej , aby rozstrzygnąć konkurs na najlepiej przebranego ucznia na nauczyciela. Za panią Małgorzatę Łojek (muzyka) przebrała się Małgorzata Kos. Za panią Beatę Kołodziej (w-f) przebrały się Natalia Denkiewicz i Aleksandra Pawlik, wygrała Natalia Denkiewicz. Za panią Iwonę Wszołę (matematyka) przebrały się Julianna Mrozowicz, Klaudia Majchrzak, Daniela Garcia oraz Wiktoria Grudzień, wygrała Julianna Mrozowicz. Za panią Annę Pronobis (język angielski oraz niemiecki) przebrały się Marika Sierpień, Julia Kępa i Maja Sitarska, wygrała Marika Sierpień. Za panią Dorotę Lach ( język polski) przebrały się Dominika Jaźwiec i Weronika Grygiel, wygrała Dominika Jaźwiec. Za panią Agnieszkę Sołtys (w-f)  przebrały się Julia Gacoń i Marta Niedzwiedzka, wygrała Julia Gacoń . Za panią Ewelinę Turbakiewicz ( język angielski)  przebrały się Wiktoria Ajwazow, Weronika Zugaj i Weronika Luzak, wygrała Weronika Zugaj. Za pana dyrektora Mariusza Szczerbińskiego (historia) przebrali się Dominik Kwiecień, Przemysław Zawadzki oraz Bartosz Szymański, wygrał Przemysław Zawadzki. Za pana Janusza Kozłowskiego (plastyka, technika) przebrał się Sebastian Jaguszewski. Za pana Wojciecha Rynio (informatyka) przebrali się Dawid Siwak oraz Mikołaj Łukaszewski, wygrał Dawid Siwak. Uczestników nagrodzono drobnymi upominkami.

Julianna Mrozowicz i Marika Sierpień V A

W dniach 15-18. 10 na boisku przy PSP nr 5 w Ostrowcu odbyły się Mistrzostwa Ostrowca w Piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych w zawodach wystartowało  71 dziewcząt w 7 drużynach szkolnych .

I miejsce  w Turnieju zajęły dziewczęta z PSP nr 3 w składzie;

1. Pawlik Aleksandra

2. Rdzanek Wiktoria

3. Denkiewicz Natalia

4.Naglarska Wiktoria

5. Janiszewska Julia

6. Strzelecka Andżelika

7. Grudzień Wiktoria

8. Sitarska Maja

Opiekunem drużyny była:  Beata Kołodziej

Szczególne podziękowania za wsparcie i pomoc należą się rodzicom  i rodzeństwu dziewcząt- paniom:  Dorocie i Katarzynie Pawlik,  Justynie Denkiwicz, Justynie Rdzanek.

Dziewczęta  nagrodzone zostały dyplomem, pucharem i medalami.


Uroczystość ślubowania klas pierwszych to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. 
Całości przyglądali się rodzice oraz zaproszeni goście.
Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły – Mariusz Szczerbiński. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowy "Akt Pasowania na Ucznia" oraz drobne upominki.

Przed maluchami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy więc wiele radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.

FOTORELACJA.

Z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się lekcja historii w formie montażu słowno-muzycznego. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy VI a pod kierunkiem p. Kingi Kamińskiej i Karoliny Kamińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Łojek wraz z uczennicami z klas IV-VI.

Akademia była lekcją patriotyzmu, z której  płynęła nauka, jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach. Uczniowie zrozumieli, że pamięć o przodkach to jeden z podstawowych elementów kształtujących naszą tożsamość narodową.

To spotkanie skłoniło nas do refleksji nad tym, czym jest życie, jak je przeżywamy i ile z niego czerpiemy.

Pamiętajmy o tym, by nie zatracić się w codzienności i pielęgnować Wolność, która została nam przekazana w darze.

Na zaproszenie dyrekcji szkoły w akademii wzięła udział delegacja uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.  KK

FOTORELACJA I UROCZYSTOŚCI.


28 listopada 2013 w naszej szkole został zorganizowany Powiatowy Konkurs "Dzisiaj sport jutro zdrowie". Glównym celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania i kultury fizycznej wśrod uczniów.W konkursie wzięły udzial 3 osobowe reprezentacje  klas 5. z PSP nr1, PSP nr3, PSP nr8, PSP nr9 ,PSP nr10 ,PSP nr 14, PSP Cmielow, PSP Bodzechów ,PSP Janik. Rywalizacja między drużynami była zacięta a różnice punktowe niewielkie. Ostatecznie  I miejsce zajela PSP nr9, II miejsce PSP nr 14, III miejsce PSP nr 10.
W jury zasiadały przedstawiciele OR PCK i Sanepidu ,które współorganizowały ten konkurs razem z nauczycielami PSP nr3 P. p. Molenda i p.A.Soltys. Zwycięskie drużyny otrzymaly dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla uczniow i opiekunów został przygotowany słodki poczestunek.Nagrody zostaly ufundowane przez Radę Rodzicow PSP nr 3 i Stowarzyszenie Przyjaciół Trojki. FOTORELACJA.
Zakonczyła się dwutygodniowa ewaluacja całościowa naszej szkoły przeprowadzona przez wizytatorów Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W czasie badań zbierano informacje z wywiadów i ankiet z nauczycielami, rodzicami, uczniami, pracownikami obsługi  i administracji, partnerami szkoły i dyrektorem. Analizowano tzw. dane  zastane, obserwowano pracę szkoły i zajęcia w klasach I - VI.

Jest nam niezwykle miło poinformaować, że we wszystkich 12. obszarach nasza szkoła spełniła wymagania na poziomie wysokim - B
.
Raport online.

Tradycją w naszej szkole są już konkursy związane ze świętami  Bożego Narodzenia.

Odbyły się konkursy: „Najpiękniejszy Anioł”,

                                „Zaczarowana choinka”,

                               „Najpiękniejsza szopka”

W bieżącym roku zorganizowaliśmy

SZKOLNY KONKURS  NA „MAGICZNĄ BOMBKĘ” CHOINKOWĄ Celem konkursu było: 

- budzenie zainteresowań uczniów tradycjami bożonarodzeniowymi;

-  rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych dzieci;

- wyzwalanie działań twórczych i pomysłowości;

-  wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonanie prac.

Na konkurs wpłynęło 65 prac wykonanych różnorodnymi  technikami plastycznymi. Wszystkie bombki były śliczne i wyjątkowe, wprost cudownie prezentowały się na szkolnej wystawie. Przed jurorami było trudne zadanie- wybór najpiękniejszych. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na wyróżnienie, a szczególne wyróżnienie otrzymali:

1. Mateusz Kłokocki kl. I b

2. Brajan  Gromski kl. II a

3. Kamil Pacocha kl. III a

4. Seweryn Otoliński kl. III a

5. Maciej Serafin  kl. III b

6. Bartosz Sałata kl. IV a

7. Weronika Luzak kl. IV b

8. Julianna Mrozowicz kl. V a

9. Dominika Jaźwiec kl. V a

10. Julia Kwiecień kl. V b

11. Aleksandra Kocjan kl. VI a

12. Dominika Pikus kl. VI b

 Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału  w kolejnej edycji konkursu.

                                                  Organizatorzy; B.Glanda, J. Bidzińska

                                                 GALERIA!
20. grudnia uczniowie szkoły mieli mozliwośc obejrzeć inscenizację przedstawiającą narodziny Jezusa Chrystusa. Uroczystość przygotowana przez panie: Beatę Kępkę, Małgorzatę Łojek,  Martę Maciąg, Annę Pronobis i pana Janusza Kozłowskiego spotkała się z zachwytem zarówno naszych uczniów jak i zaproszonych gości. Gromkimi brawami nagrodzony został trud dzieci i nauczycieli włożony w przygotowanie imprezy.
Zapraszamy do galerii.
19 stycznia 2014 roku w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. w Ostrowcu Św. pod kierunkiem s. Beaty Kępki oraz  opieką nauczycielek Marty Maciąg i Anny Pronobis mieli okazję przypomnieć uczestnikom Eucharystii biblijną historię narodzenia Pana Jezusa. Dla aktorów i scholi występ przed wspólnotą parafialną  był szczególną nagrodą bowiem Jasełka w ich wykonaniu zajęły III miejsce w  rejonowym przeglądzie Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Parafianie z radością przyjęli przedstawienie, które przypomniało wszystkim niepowtarzalny świąteczny nastrój. Nie zabrakło wzruszeń chwil zadumy nad tajemnicą narodzenia Miłości.

Serdeczne podziękowania należą się Ks. Kanonikowi Józefowi Grochali, który był inicjatorem i wsparciem duchowym tego wydarzenia.  

Podziękowania składamy również księżom Wikarym Robertowi i Marcinowi za okazaną nam pomoc.

Fotorelacja w galerii!

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w miesiącu styczniu klasy II a i III b pod kierunkiem pani Joanny Bidzińskiej i pani Jolanty Religi, przygotowały program „Bezpieczne ferie zimowe” dla klas I-VI. Na spotkanie został zaproszony przedstawiciel Straży Miejskiej pan Jacek Budzeń, który przeprowadził z uczniami pogadankę, zwracając uwagę jak ważne jest bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych i nie tylko. Przedstawił prezentację o sytuacjach zagrażających dzieciom podczas nierozważnych i niebezpiecznych zabaw zimowych.
Dnia 22. 02. 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano Dzień Otwarty, na który przybyły dzieci z ostrowieckich przedszkoli wraz z rodzicami. Przyszli uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, że "Trójka" to najlepszy wybór.

Po powitaniu przez dyrektora Mariusza Szczerbińskiego, goście obejrzeli prezentację multimedialną i zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną placówki.

Uczniowie szkoły zaprezentowali występ artystyczny i scenkę kabaretu „Trzy po trzy”.  Po części artystycznej przedszkolaki zwiedzały „Trójkę”. W tym dniu szkoła zaprezentowała bogatą bazę dydaktyczną oraz liczne atuty placówki. Przybliżono również dodatkową ofertę ciekawych zajęć pozalekcyjnych.

W salach lekcyjnych miały miejsce prezentacje i pokazy, ściśle związane
z działalnością edukacyjną i prowadzonymi zajęciami. Przedszkolaki zwiedziły m.in. pracownię językową wyposażoną w tablicę multimedialną. Dzieci miały też okazję przyjrzeć się pracy świetlicy szkolnej i biblioteki.

Istotnym elementem poznawania szkoły było zwiedzanie pracowni komputerowej i galerii „Trójki” - sal, które przypadły dzieciom do gustu.

- Bardzo miło było nam gościć grupę przedszkolaków. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole będą wspominać miło i we wrześniu z uśmiechem powitamy ich w murach naszej szkoły – mówi dyrektor.

 Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje przedszkolakom i rodzicom za przyjęcie zaproszenia i uczestniczenie w Dniu Otwartym.

GALERIA.

Może nie wszyscy uważają Dzień Kobiet za godny świętowania, tyle słów krytyki pojawia się w mediach i Internecie. Jednak uczniowie naszej szkoły uważają, że jest to piękne, wiosenne święto, a kobietom należy się szacunek, nie tylko od święta, ale na co dzień. Chcąc wyrazić to w szczególny sposób, Samorząd Uczniowski PSP nr 3 zaprosił wszystkie Panie i Dziewczynki na koncert "Kochajmy Kobiety".

            Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy 5a, Kacper Śliwka z 4a oraz Aleksandra Pawlik z klasy 6a, Julia Gacoń i Julia Suska z klasy 5b. Program przygotowała Iwona Wszoła - opiekun SU.
W piątkowy wieczór odbył się także występ naszych uczniów i zerówkowiczów z Przedszkola nr 5 podczas uroczystości przygotowanej dla Kobiet przez Radę Osiedla Ludwików.

13 marca 2014 r. uczniowie PSP nr 3 wzięli udział w X Jubileuszowym Powiatowym Konkursie TEATR I LEKTURA zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 11 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i miał na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań czytelniczych i teatralnych, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz przygotowanie do prezentowania właściwej postawy widza w teatrze.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 13 szkół podstawowych z Ostrowca i okolic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV A  (opiekun: D. Lach):

-Kinga Komisarczyk

-Maja Sitarska

-Kacper Szymonik

Miło nam poinformować, że drużyna z Trójki zajęła III miejsce!

Dzieci wykazały się dużą wiedzą o teatrze, udowodniły, że doskonale znają treść lektur. Potrafiły również zaprezentować baśniową scenkę przed publicznością.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 11 marca w Niepublicznej Szkole Podstawowej został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs Literacki adresowany do uczniów klas szóstych. Zadaniem młodych twórców było napisanie pracy na temat: „Do takiego gimnazjum chciałbym chodzić”.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI b – Jakub Jankowiak, przygotowany przez panią Kingę Kamińską, otrzymał specjalne wyróżnienie.

20 marca 2014 w naszej szkole powitaliśmy wiosnę.  Uczniowie klas I- III obejrzeli  program artystyczny o tematyce wiosenno – ekologicznej.

Pierwszym punktem programu  było przedstawienie teatralne pt. „Zielony Kapturek i Leśne Ludki”. Mali aktorzy z kółka teatralnego przypomnieli nam o właściwym zachowaniu w lesie wnosząc na scenę mnóstwo pozytywnej energii, wywołując wśród widzów poruszenie i ożywienie.

Kolejny punktem programu była prezentacja poezji wiosennej. Uczniowie klas I-III prezentowali wiersze o wiośnie znanych poetów. Recytowane przez dzieci wiersze  zachwyciły  zgromadzoną widownię.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe.

GALERIA.
Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w VI edycji konkursu "Mały Mistrz Pióra", zorganizowanego przez Niepubliczną Szkołę im. St. Konarskiego w Ostrowcu Św.
-w kategorii klas drugich
II miejsce Oliwia Bugajska kl. II a pod opieką p. Joanny Bidzińskiej
-w kategorii klas trzecich
 I miejsce Oskar Stalewski kl. III b pod opieką p. Jolanty Religi
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie z  poetką panią Krystyną Łukasik. Autorka jest rodowitą ostrowczanką. Pracowała w kieleckiej Spółdzielni Spożywców i ostrowieckiej hucie. Po przejściu na emeryturę została prezesem Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach i ostrowieckiego Klubu Literackiego "Aspekt" przy Miejskim Centrum Kultury. Do „Aspektu” należą osoby w różnym wieku, dla których twórczość literacka jest najważniejszą pasją życiową. Pierwszy autorski tomik wierszy pani Krystyny " Ucieczki i powroty" ukazał się w 2005 r. Kolejne to: "Światło w tunelu" z 2007 r., "Krew i popiół" z 2008 r., "Rozbity dzban" z 2009 r., "Wczoraj i dziś" z 2010 r. oraz wydany w 2011 roku zbiór "...Czas ucieka..".

Poetka jest absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. W tych czasach dyrektorem placówki był pan Sałatowski. Pani Krystyna bardzo dobrze się uczyła. W szkole najbardziej lubiła j. polski, przyrodę i j. francuski. Swój pierwszy wiersz pt. ”Pluszowy Miś” napisała w wieku 8 lat. Do tej pory napisała około 480 wierszy. Są one wyjątkowe, każdy powstał z potrzeby serca. Gdy poetka ma wenę, jest w stanie napisać 4 wiersze w ciągu godziny.

            Pani Krystyna w swoich utworach opisuje Ostrowiec Świętokrzyski – swoje rodzinne miasto. Żyje poezją, do pisania inspiruje ją cały świat, choćby najmniejsze rzeczy. Pisze o miłości, dojrzałości, a w końcu o nieuchronnie zbliżającej się starości. Pisze o czasie przemijania, przejścia z życia doczesnego do życia wiecznego. Przejście to nie musi być takie trudne, ale trzeba przez wiele lat się do niego przygotowywać. Wbrew pozorom jej wiersze nie są wcale smutne. Poetka pisze również o urokach życia i pokazuje, jakie może ono być piękne, gdy się ma lat 20 czy 70. Żeby takie było, trzeba umieć czerpać z niego to, co najlepsze.

            Pani Krystyna Łukasik jest bardzo sympatyczną, radosną i kreatywną osobą.

Poetka przekazała do szkolnej biblioteki kilka swoich tomików poezji.

Spotkanie było niezwykle udane, uczniowie, nawet ci, którzy nie lubią poezji, byli zasłuchani. Sprawiła to sama autorka, która ma świetny kontakt z publicznością.   Była to wielka uczta czytelnicza. Podziękowaliśmy poetce gromkimi brawami za przeżycia, jakich nam dostarczyła  i emocje towarzyszące spotkaniu. Na zakończenie Pani Krystyna otrzymała od nas bukiet kwiatów. 


Dominika Jaźwiec

uczennica kl. V a

Drużyna Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego w składzie Wiktoria Ajwazow, Małgorzata Kos, Weronika Luzak, Weronika Zugaj wzięła udział w cyklicznym konkursie  Moja Ojczyzna w dolinie Kamiennej, organizowanym przez oddział PTTK im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu. Przygotowania do konkursu trwały długo, na wielu etapach, pod czujnym okiem opiekuna SKKT pani Anny Pronobis. Finalnym produktem był album „Historia naszej szkoły”, który powstał w wyniku podjętych działań. Za współpracę w przygotowaniu albumu dziękujemy Pani wicedyrektor Jolancie Dziedzic.

W eliminacjach powiatowych praca naszej drużyny zdobyła I miejsce i w eliminacjach wojewódzkich Poznajemy Ojcowiznę również I miejsce. Praca została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego i obecnie czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Kolejnym sukcesem naszych turystów jest zajęcie IV miejsca w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Krajoznawczo – Turystycznego. Drużyna w składzie  Wiktoria Ajwazow, Weronika Luzak, Małgorzata Kos wykazała się dużą wiedzą o krajoznawczą i turystyczną, praktyczna wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwsze pomocy oraz olbrzymią sprawnością w biegu na orientację.

Gratulujemy Zwycięzcom!!!


Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat uczą się nieść pomoc potrzebującym. Pierwszaki przygotowały i wysłały  paczkę dla rodziny ukraińskiej, w ramach akcji „Pomoc dla Ukrainy”.  Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom klasy 1b za dar serca. BG
Uczniowie naszej szkoły Kinga Zawadzka i Tomasz Szczepanowski z klasy III b pod opieką p. Jolanty Religi wzięli udział w konkursie matematycznym "Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych", organizowanym przez PSP nr 1 w Ostrowcu Św. Uczeń Tomasz Szczepanowski zajął II miejsce. JR

28.04.2014 w naszej szkole odbył się  międzyszkolny turniej wiedzy z języka angielskiego  Primary School Tournament.

Uczniowie naszej szkoły, aby przystąpić do konkursu musieli przejść eliminacje wewnątrzszkolne. Zwycięzcami, a zarazem reprezentantami PSPnr 3 zostali:

Klasy I-III

 1. Jakub Lepiarz – kl. IIIa
 2. Jakub Jarzębak – kl. IIIb

Klasy IV-VI

 1. Bartosz Bieniek- kl. VIb
 2. Marta Jankowska- kl. VIa

W dniu konkursu w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z PSP nr1, PSP nr 5,PSP nr7, PSP nr 8, PSP nr 9, PSP nr 10, PSP nr 12 wraz z opiekunami. Wszyscy uczestnicy konkursu , zarówno z klas I-III  jak i  IV-VI  wykazali si ę ogromną znajomością języka angielskiego, a przede wszystkim chęcią  podniesienia poziomu umiejętności językowych.

Zwycięzcami II edycji międzyszkolnego konkursu Primary School Tournament zostali:

Klasy I- III

 1. Julia Plech- PSP nr 1
 2. Jakub Lepiarz- PSP nr 3
 3. Kinga Barańska- PSP nr 5

Klasy IV-VI

 1. Patrycja Wójcik – PSP nr 1
 2. Kacper Słomka – PSP nr 10
 3. Iga Klepacz- PSP nr 10

Wszystkim serdecznie gratulujemy  i zapraszamy za rok.


27 kwietnia został wyniesiony na ołtarze nasz rodak, Jan Paweł II.

W podzięce za kanonizację papieża uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali program artystyczny „Jan Paweł II. Droga do świętości”, który zaprezentowali przed szkolną publicznością oraz w kościele.

W atmosferze sprzyjającej zadumie i refleksji dzieci przedstawiły historię życia Jana Pawła II, ukazały Jego pragnienie świętości przejawiające się w żarliwej modlitwie, w pracy, cierpieniu, kontaktach z drugim człowiekiem, ale też w zwykłych codziennych gestach i umiłowaniu przyrody. Podczas występu wzbogaconego prezentacją multimedialną uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, przytaczali fragmenty wypowiedzi papieża. Nie zabrakło również „Barki” - ulubionej pieśni Jana Pawła II, którą na zakończenie zaśpiewali wspólnie wszyscy zgromadzeni.

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II w naszej szkole otwarto wystawę filatelistyczną ,,Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata,, Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent naszego miasta. Wystawa została tak przygotowana aby była ciekawą  lekcją historii pontyfikatu papieża Polaka , pontyfikatu szczególnie ważnego dla nas wszystkich o którym musimy szczególnie pamiętać. Lekcja-wystawa,  ma uczyć patriotyzmu ,miłości do ludzi , przebaczenia i wielkiej wiary. Wystawa   to nie tylko zbiory ale zapisana na znaczkach historia Jana Pawła II i papieskich wizyt w Polsce i na świecie. Zbiór obejmuje wybrane ciekawsze walory filatelistyczne: znaczki ,foldery,karty i koperty FDC różnych poczt świata oraz wydania okolicznościowe od roku 1978 do 2005, związane z człowiekiem, który zmienił oblicze ziemi, .....TEJ ZIEMI Każdy walor tego zbioru nosi pewien potencjał informacji i jest formą artystyczno-poznawczą. GALERIA

Dnia 30 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy IV A w scence pantomimicznej przypomnieli ważne dla naszego kraju wydarzenia sprzed lat, w tym również okoliczności powstania Ustawy Rządowej. Przedstawienie uzupełnione zostało muzyką, wierszami i piosenkami patriotycznymi, które pomogły pokazać doniosłą rolę Konstytucji Majowej w minionym czasie oraz jej wpływ na współczesną Polskę i Polaków.

16 kwietnia 2014 r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi dla klas I-VI.Celem apelu było zwrócenie uwagi wszystkich uczestników na przyrodę i ochronę jej zasobów.Hasłem przewodnim apelu były zmiany w przyrodzie w ciągu czterech pór roku. Przedstawienie zorganizowały panie Małgorzata Molenda Agnieszka Sołtys i  Małgorzata Łojek.W apelu wzięli udział uczniowie klas IVa,Va,Vb i Va. Na zakończenie apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów w konkursach szkolnych zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi.
W kwietniu bieżącego roku odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja konkursu origami. Konkurs zatytułowany "Kwiaty origami" zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwony Wszoły.

Oto zwycięscy:

            I miejsce -      Julia Kwiecień

                                   Seweryn Otoliński

                                   Roksana Naglarska

            wyróżnienia:           

                                   Bartosz Sałata

                                   Julia Mrozowicz

Nagrodzone prace wykorzystane zostały przez naszą szkolną reprezentację w składzie:  Julia Kwiecień V b,

                                               Klaudia Majchrzak V a

                                             i Bartosz Szymański V a w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w którym zdobyli wyróżnienie plasując się na miejscu IV - GRATULACJE!

I.W.


Po uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II odbył się w naszej szkole konkurs na klasową gazetkę o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczno-literacki "Święty Jan Paweł II", zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, pod patronatem Księdza Proboszcza naszej Parafii oraz Siostry Beaty Kępki.

W konkursie na najładniejszą gazetkę zwyciężyły klasy I a i IV b - GRATULUJEMY.

W konkursie plastyczno-literackim nagrodzeni zostali uczniowie:

W kategorii wiersz:

I miejsce - Natalia Denkiewicz V a

II miejsce - Bartłomiej Łaskawy I b

III miejsce - Kacper Zimoląg IV a

 

W kategorii rysunek:

I miejsce - Wiktoria Naglarska V b

II miejsce - Anna Książka i Mateusz Kłokocki z I b

III miejsce - Roksana Naglarska I b

oraz wyróżnienia: Wiktoria Grudzień V a i Dawid Poniewierski I b

Poniżej zamieszczamy wiersz Natalii Denkiewicz:

 

"Umiłowany Ojcze Święty"

 

Żadna praca, czyn żaden

Nigdy Cię nie znudził

Tyś mnie Ojcze nauczył

Kochać Boga i ludzi

 

Przez ten ogromny trud Twój

Przez Twoje poświęcenia

Spełniają się w mym życiu

Moje dziecięce marzenia

 

Za Twą niezmierną dobroć

Za uśmiech i ukochanie

Wielka jest moja wdzięczność

I moje przywiązanie

 

Przyjmij i przytul do serca

Modlitwę żarliwą do Ciebie

Tak chcę wyrazić mą miłość

Kochany Ojcze mój w niebie.

W poniedziałek 28 kwietnia uczniowie z V a, I b, VI a i IV a w podzięce za kanonizację Naszego Papieża wystąpili w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego w programie artystycznym „Jan Paweł II. Droga do świętości". Życiorys Jana Pawła II oraz recytacje uczniowskie i liczne pieśni i piosenki czczące Ojca Świętego, wzbogaciła prezentacja multimedialna i fragment wystąpienia papieskiego. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali ukochaną pieśń Papieża "Barkę". 

Parafianie licznie zgromadzeni w ten dzień w kościele, ze wzruszenia ocierali łzy, a proboszcz Józef Grochala podziękował serdecznie dzieciom i nauczycielom, którzy przygotowali występ. Na zakończenie wyjątkowej uroczystości dzieci otrzymały od księdza proboszcza pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II oraz kosz słodyczy. I.W.