Niezapomniany wieczór!

Niezapomniany wieczór!

22-10-2014

W  październiku 2014 r. w Galerii Fotografii  MCK odbyło się spotkanie z panią Krystyną Łukasik, absolwentką naszej szkoły, ostrowiecką poetką, która obchodziła jubileusz pięćdziesięciolecia swojej pracy twórczej oraz 79 urodziny.

Możliwość uczestniczenia w tak doniosłej uroczystości była dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Na początku wszyscy zaśpiewali poetce „Sto lat”. Następnie były życzenia skierowane do jubilatki oraz podziękowania za tworzenie poezji.

Oczywiście nie zabrakło  wierszy recytowanych przez przyjaciół pani Krystyny. Poetka jest autorką ok. 400 wierszy. Wydała  już osiem tomików poezji, a obecnie pracuje nad kolejnym. Jest w nim już 30 utworów. Pani Krystyna powiedziała, że pisze, kiedy ma wenę twórczą i np. kiedy jest zła lub wesoła czy też smutna.

Spotkanie z poetką uświetnił występ chóru oraz solistek z Gimnazjum nr 1.

Udział w tak wyjątkowym spotkaniu był dla nas wielkim przeżyciem. W sali panowała miła atmosfera, a pani Krystyna wyglądała jak zawsze pięknie.

 

Weronika Grygiel  kl. VI A

 

 

Po raz pierwszy byłam na takim spotkaniu. Przepiękne wiersze pani Krystyny oraz jej sposób bycia wywarły na mnie wielkie wrażenie. Byłam jak zaczarowana. W dobrym nastroju wróciłam do domu.   

Daniela Garcia  kl. VI A

 

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tej uroczystości. Z uwagą słuchałem wierszy pani Krystyny. Może i ja kiedyś zostanę poetą?

Sebastian Borek  kl. VI A

 

Spotkanie z panią Krystyną Łukasik było wspaniałe. Zachwycił mnie optymizm i pogoda ducha  poetki. Z przyjemnością wysłuchałem kilku pięknych wierszy. Najbardziej podobały mi się utwory poświęcone Janowi Pawłowi II.

Przemysław Zawadzki kl. VI A