ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 10.10.2014

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 10.10.2014

13-10-2014

       "Ślubujemy być uczniami prymusami" takie hasło przyświecało w piątkowe popołudnie 10.10.2014r. uczniom klasy Ia, Ib i Ic w PSP nr 3 w Ostrowcu Świetokrzyskim. W tym dniu nastąpił ważny moment w życiu uczniów klasy I naszej szkoły, odbyła się ceremonia ślubowania. Grono uczniów powiększyło się o 60 pierwszoklasistów, którzy tego dnia złożyli przysięgę.

Swoją obecnością uroczystość uświęcili : Wiceprezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Paweł Górniak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Waldemar Kacuga, Przewodnicząca Rady Osiedla Ludwików Irena Renduda-Dudek oraz rodzice i nauczyciele.

Słowo wstępne oraz powitania przybyłych na uroczystość gości dokonał Pan Dyrektor Mariusz Szczerbiński, który skierował dużo ciepłych słów do pierwszoklasistów i ich rodziców. W obecności zebranych Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a  Dyrektor pasował ich na pełnoprawnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świetokrzyskim.

Bohaterowie tej uroczystości zaprezentowali swoje umiejętności i talenty wokalne w piosenkach "Witaj pierwsza klaso", "Pierwszaczek", "Witaj szkoło" oraz "Hej, ho, pierwsza klaso!" przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Marty Maciąg - 1a, Jolanty Religa - 1b i Emilii Pękalskiej - 1c. Pierwszoklasiści zaprezentowali także swoje umiejętności w języku angielskim śpiewając piosenki przygotowane przez panią Annę Pronobis.

Po ślubowaniu każdy uczeń został obdarowany przez Pana Dyrektora M. Szczerbińskiego i Panią Wicedyrektor J. Dziedzic pięknymi prezentami i słodyczami, co wywołało na twarzach pierwszaków ogromną radość. Obecni na uroczystości goście w swoich wystąpieniach życzyli dzieciom osiągnięcia sukcesów w nauce.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce.

E. Pękalska

GALERIA.